اخبار و مقالات نساجی

SDS-ONE APEX3 SHIMA SEIKI  را می توان جهت  طراحی الگوهای بافندگی تخت از جمله الگوهای ساختاری، الگوهای intarsia  و الگوهای ژاکارد استفاده کرد. همچنین این سیستم می تواند شبیه سازی واقع گرایانه‌ای از انواع نخ‌ها، مانند نخ موهر، نخ نیم تاب و نخ براق، و... ارائه دهد.

بزرگترین و جامع ترین نمایشگاه تخصصی پوشاک ایران تا به امروز، در تاریخ 16 الی 19 بهمن 1392 برگزار گردید.

ارتقاء سطح تولید داخلی کشور، تقويت ارتباط بين توليد و شبكه توزيع، افزایش صادرات و افزایش راندمان تولید پوشاک با کیفیت ایرانی، مهمترین اهداف شرکت جامه بافت جهت حضور در اولين نمایشگاه تخصصی پوشاك ایران می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

حمایت از تولید، جایگزین واردات بی‌رویه شود.
وقتی که در 10 تا 15 سال گذشته قیمت ارز ثابت شد، بزرگترین ضربه را به واحدهای تولیدی وارد کرد. چراکه هزینه‌های تولید به شکل مداوم و واقعی افزایش پیدا می‌کرد ولی قیمت ارز به شکل تصنعی توسط بانک مرکزی و سیاستهای اقتصادی دولت ثابت نگه داشته شده بود. این نوعی یارانه دادن به تولیدکنندگان خارجی و گرفتن فرصت از تولیدکنندگان داخلی بود و در نتیجه کفه ترازو همواره به سمت تولیدکنندگان خارجی مثل چین و ترکیه سنگینی می‌کرد.

نمادهای خشک شویی و شستن لباس ها، که نماد مراقبت (Care Symbol) نیز نامیده می شود، خط تصویری است که نشان دهنده یک روش شستشو، برای مثال خشک کردن، اتو کردن و شستشوی لباس است. این نمادها بر روی برچسب هایی (لیبل) با عنوان برچسب مراقبت، متصل به لباس هستند تا نشان دهد که چگونه یک پوشاک خاص در عین حفظ کیفیت و دوام، به بهترین شکل تمیز می‎شود.

بافندگی حلقوی روشی از تهیه پارچه است که در این روش، با خمیده کردن طولی از نخ به شکل حلقه، و عبور حلقه‌ها از داخل یکدیگر با شیوه‌های مختلف، پارچه تولید می‌شود. هنر بافتنی دستی و اتصال و درگیری نخها با یکدیگر از هنرهای بسیار قدیمی است که به قرن‌ها قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. صنعت بافندگی حلقوی به دو قسمت مجزای بافندگی حلقوی تاری و بافندگی حلقوی پودی تقسیم شده است.

پس از هماهنگی به عمل آمده بین شرکت جامه بافت و دانشگاه جامع علمی کاربردی (مرکز آموزش فرهنگ و هنر)، دانشجویان رشته کاردانی حرفه‌ای طراحی لباس این دانشگاه طی بازدیدی یک روزه در تاریخ 23 آذر 1392، از بخشهای مختلف کارخانه بازدید کردند و متخصصین شرکت راهنمایی‌های لازم را به آنها ارائه کردند.