ENGLISH فارسی
الویت داشتن کیفیت نسبت به قیمت
طبق مطالعات انجام شده محصولی با کیفیت بالا بازدهی سرمایه گذاری بیشتری را برای هر سهم بازار ایجاد می کنند.
کیفیت بالا ، مشکلات کمتری در تولید در روند تولید ایجاد می کند ، همچنین هزینه های ساخت و ساز را نیز کاهش داده و موجب سود آوری بالاتری نیز می شود.
این یکی از دلایلی است که ما در جامه بافت همه چیز را مورد بررسی و کنترل قرار می دهیم.
آیا تا کنون فکر کرده اید اکثر مردم در هنگام خرید کالا کیفیت برایشان اهمیت بیشتری دارد یا قیمت آن محصول؟
بر اساس مقالات ارائه شده در first insight (لینک سایت ) بیش از نیمی از مردم کیفیت کار را به عنوان معیار اصلی انتخاب خود قرار می دهند و مابقی مردم قیمت و ظاهر برایشان بسیار حائز اهمیت است.
کیفیت در همه ی محصولات بسیار تاثیر گذار است و نقش پر رنگی دارد اما در فرایند تولید پوشاک این مسئله بسیار گسترده است و تمامی مراحل تولید را در بر می گیرد.
در ادامه بیشتر درباره ی این فرایند صحبت خواهیم کرد.
تولید کنندگان با کیفیت معمولا در فرایند تولید خود دارای یک بخش تضمین کیفیت و کنترل کیفیت هستند تا محصول نهایی و خروجی خود را مورد تایید مصرف کننده برسانند.
ادامه مطلب...
آیا یک فروشگاه یا چند فروشگاه پوشاک دارید؟ و یا به راه اندازی تجارت پوشاک فکر می کنید؟ این یک مسیر هیجان انگیز ، پر درآمد و با چالش های فراوان است. اگر به مد و فشن نیز علاقه مند باشید پس حتما این کار برایتان رضایت بخش خواهد بود.
همچنین اگر برای کسب و کار خود یک لگو داشته باشید ممکن است بار ها به این مسئله بیاندیشید که چگونه لگوی خود را روی مارک لباس های فروشگاهمان قرار دهیم؟!
 
برای پاسخ به این سوال در این مقاله با ما همراه باشید تا چگونگی انجام این کار و نکاتی که یک فروشگاه دار لازم است درباره ی تاثیرات  لیبل شخصی روی محصولات بداند را با هم بررسی کنیم.ادامه مطلب...
ایندیتکس را میتوانیم بزرگترین شرکت فست فشن یا مد سریع در جهان بنامیم که بیش از 7200 فروشگاه و نمایندگی رسمی در سرتاسر دنیا دارد. در واقع این شرکت با هدف به روز بودن مد و پاسخگویی سریع به نیاز مشتری در خرده فروشی پوشاک فعالیت می کند.
شرکت زارا در واقع اولین و اصلی ترین برند از هلدینگ ایندیتکس می باشد و 6 برند دیگر مانند:
•    zara
•    Bershka
•    Massimo Dutti
•    Pull&bear
•    Stradivarius
•    Oyshoادامه مطلب...
همیشه وقتی واژه ی بافت به گوشمان می خورد ناخود آگاه لباس های گرم و زمستانی در ذهنمان تداعی می شود اما امروزه با پیشرفت تکنیک های بافت و ماشین های توسعه یافته لباس هایی بافته می شود که زیر دست لطیف و نازک دارد. این لباس ها مناسب فصل های گرم و متعادل سال به خصوص بهار و اوایل پاییز می باشد.ادامه مطلب...
خرید پوشاک با کیفیت و به روز در میان مشتریان بسیار مورد استقبال است حال اگر پوشاک  انتخابی خاص و منحصر به فرد باشد و فقط برای یک فروشگاه یا برند تولید شده باشد مسلما مورد توجه بیشتری قرار می گیرد و آن فروشگاه یا برند فروش بیشتری خواهد داشت.
برای این کار باید به سراغ کارخانه ها و یا تولیدی های تخصصی پوشاک مراجعه کرد تا مدل های اختصاصی برند خود را سفارش داد و یا می توانید از دانش و تجربه طراحان آن مجموعه بهره برد.
شرکت جامه بافت با چندین دهه سابقه در زمینه تولید و صادرات پوشاک بافت، یکی از اصلی ترین فعالیت های خود را به تولید اختصاصی پوشاک بافت با استفاده از دانش و مهارت طراحان خود اختصاص داده است.
تولید اختصاصی پوشاک بافت دارای چندین مرحله می باشد که در این مقاله قصد داریم  به بررسی مراحل تولید آن بپردازیم.ادامه مطلب...
الگو سازی چیست؟
الگو سازی را می توان هنری بیان کرد که الگو ساز بر اساس اندازه و سایز، پارچه ی صاف را به قطعات منحنی شکل طبق الگوی رسم کرده تقسیم می کند تا با برش دقیق پارچه تکه های لباس به دست بیاید.
ابزار های الگو سازی
برای تهیه یک الگوی لباس به صورت دستی به ابزار های متفاوتی مانند کاغذ الگو ، مداد، خط کش در سایز های متفاوت و مهم تر از همه محیط بزرگی برای الگو سازی احتیاج داریم اما در چندین سال اخیر با وجود پیشرف علم ، نرم افزار های متفاوتی در صنعت پوشاک پیدا شدند مانند نرم افزار های جمینی که کار الگو سازی را راحت تر می کنند، شرکت جامه بافت یکی از تولیدکنندگان پیشواز در این زمینه برای آماده سازی الگو هایش بود. . در ادامه ی این مقاله قصد داریم به بررسی نرم افزارهای الگو سازی شرکت جمینی بپردازیم تا از معایب و مزایای آن مطلع شویم. ادامه مطلب...
فرآیند های پیش تولید لباس را می توانیم به عنوان برنامه ریزی ای دقیق و کامل بیان کنیم که قبل از تولید انبوه صورت می گیرد. در نظر داشته باشید که بدون فرایند های پیش تولید نمی توان به یک تولید دقیق و سودمند برای مشتریان رسید.
نمونه های پیش تولید بسیار حائز اهمیت است، هدف اصلی این کار ارائه توانمندی های مجموعه به خریداران و تاییدیه نهایی آن ها برای تولید انبوه می باشد.
لذا اگر خریداران تصمیم به تغییر بخشی از محصول را داشته باشند در زمان نمونه گیری این امکان برایشان فراهم است.
تهیه نمونه گیری به شرکت کمک می کند تا هزینه ی واقعی تولید انبوه را محاسبه کند و به مشتری ارائه دهد.
ادامه مطلب...
لباس هایی با "الیاف اکریلیک" پنبه در واقع از ترکیب دو الیاف طبیعی (پنبه ) و مصنوعی (اکریلیک) تهیه می شود که هر کدام مزایا خاص خود را دارند که باعث ایجاد یک ترکیب برتر در لباس های بافت می شود.
در ادامه به بررسی این الیاف ها به صورت تکی و ویژگی ترکیب این دو لیف پر طرفدار می پردازیم.ادامه مطلب...
یک موسسه و یا شرکتی مادر است که توسط طراحان برجسته به طراحی لباس ها ، اکسسوری ها و هر آن چیزی که به پوشاک ارتباط دارد می پردازد.

بعد از خلق یک آثار جدید آن را به بخش تولید سپرده و به بازار عرضه می کند تا به مد تبدیل شود.

خانه های مد انواع مختلفی دارند از خانه های مد برندهای سطح بالا گرفته که بسیار خصوصی هستند، تا خانه های مد در خیابان های سطح شهر وجود دارد.

اما اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم اصطلاح خانه ی مد را بیشتر برای برند های سطح بالا به کار می برند.

خانه ی مد یک بخش اصلی و و مرکزی هر برندی می باشد و دارای اهمیت بسیاری است.ادامه مطلب...
اگر بخواهیم در رابطه با تولید یک لباس بافت صحبت کنیم بخش های متفاوت و گوناگونی وجود دارد تا لباس را از یک ایده به دست مصرف کننده برساند. این بخش ها شامل تهیه مواد اولیه ، الگوسازی ، طراحی ، بافت ، دوخت ، کنترل کیفی محصول توسط متخصصین ، نحوه بسته بندی و.... می باشد.

تمامی بخش های تولید یک لباس بسیار حائز اهمیت است اما اگر بخواهیم به یکی از ظریف ترین بخش ها در تولید اشاره کنیم، به قسمت طراحی آن میپردازیم.ادامه مطلب...