ENGLISH فارسی
برناردآرنو مردی 73 ساله که در سال  1949 در پاریس متولد شد شاید هیچ وقت در رویاهای کودکی خود نیز متصورنمی شد که روزی تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد دنیا شود.

اگر در جایی لقب سلطان دنیای مد و فشن شنیده شود به شکلی ناخود آگاه همه به یاد برنارد آرنو می افتند.

درسال  2022طبق اعلام مجله معتبرforbes  برنارد آرنو با 158 میلیارد دلار سرمایه خالص تبدیل به سومین فرد ثروتمند در دنیا شد.

او رئیس هیات مدیره، مدیر عامل و اصلی ترین سهامدار شرکت لوکسLVMH  فرانسوی می باشد.ادامه مطلب...
قطعا یکی از مواردی که برای اکثریت ما هنگام انتخاب یک محصول تاثیر بسزایی دارد رنگ آن کالا می باشد و با توجه به این نیاز، شرکت های تولیدی در سرتاسر دنیا، کالایی واحد را در رنگبندی های متنوع به تولید
می رسانند تا بتوانند حق انتخاب بیشتری را برای مخاطبین خود قائل شوند. حال باید پرسید که این انتخاب رنگ ها از کجا منشا می گیرد؟ فقط سلیقه های شخصی تولید کنندگان و خریداران تاثیر گذار است و یا فاکتور های جهانی نیز در این انتخاب ها دخیل می باشد.
شرکت های مختلفی در سرتاسر دنیا در حوزه رنگ شناسی فعالیت می کنند که می توان معتبر ترین آن ها را شرکت آمریکایی پنتون دانست که اکثریت مردم آن را به عنوان انتخاب کننده ی رنگ هر سال می شناسند.
با ما همراه باشید تا بیشتر با پنتون، این شرکت مشهور در حوزه رنگ شناسی آشنا شویم.
ادامه مطلب...
مد وفشن صنعتی بسیار بزرگ، جذاب و پیچیده است.

هرگز نمی توان این صنعت را نادیده گرفت زیرا که ارزش فعلی این صنعت معادل 2.5 تریلیون دلار می باشد.

هر استایلی که در میان مردم شناخته و استفاده می شود توسط صنعت مد و فشن معرفی شده و در دسترس مردم قرار می گیرد.

در واقع می توان گفت این صنعت فشن است که استایل مردم را هدایت می کند.ادامه مطلب...
انواع شلوار پارچه ای زنانه
شاید شما هم جز افرادی باشید که در هنگام انتخاب لباس برای یک قرار کاری مهم  یا یک جشن دوستانه و حتی استایل روزمره، درگیر انتخاب لباس مناسب می شود و زمان زیادی را برای این کار صرف می کنید و در آخر سر درگم می شوید .

یکی از اصلی ترین آیتم ها در شکل دهی استایل شلوارها  هستند با شناخت انواع شلوار های مختلف و کاربردشان می توانیم راحت تر تصمیم بگیریم که از چه لباس هایی استفاده کنیم .

در ادامه می خواهیم انواع مختلف شلوار های پارچه ای زنانه را بیان کنیم و کاربرد هر کدام را بررسی کنیم .ادامه مطلب...
فرم های متفاوت بدن

فرم بدن انسان ها با توجه به ساختار های استخوانی و بافت های ماهیچه ای بدنشان تشکیل می شود و تا زمانی که انسان به بلوغ کامل برسد این ساختار در حال تغییر می باشند.

همچنین ژن ها به صورت ارثی نقش مهمی را در شکل دهی فرم بدن ایفا می کنند.

در این مقاله قصد داریم ویژگی فرم های متفاوت بدن را بررسی کنیم تا هم فرم بدنتان را بشناسید و هم راهنمایی در انتخاب استایل مناسبتان باشد.ادامه مطلب...
حدود دو سال پیش واژه جدیدی به گوش تمام مردم جهان رسید به نام کرونا که علاوه بر ایجاد رعب و وحشت در دل مردم باعث تغییرات زیادی در نحوه زندگی انسان ها شد.

 در مدت زمان کوتاهی این ویروس کوچک همه چیز را به روش های مختلف تحت تاثیر قرار داد و آسیب های جدی به سلامت روحی و جسمی تمامی مردم کره ی زمین وارد کرد.

با  گسترش این ویروس اکثر مردم مجبور به ماندن در خانه هایشان و تحمل قرنطینه شدند؛ که این امر وضعیت اقتصادی و صنایع جهان را مورد هدف قرار داد.ادامه مطلب...
برند تام فورد در حال حاضر ارزشی معادل 6.1 میلیارد دلار داشته و در دسته ی برند های لوکس قرار می گیرد.

نام این برند برگرفته از بنیانگذار آن توماس کارلایل فورد می باشد.
داستان برند تام فود
توماس کارلایل فورد معروف به تام فورد

در تاریخ 27 آگوست سال 1961 در شهر آستین تگزاس متولد شد.

فورد، طراح مد، فیلم نامه نویس، تهیه کننده و کارگردان است که از کودکی علاقمند به هنر و نقاشی بود.ادامه مطلب...
در این روزها کسانی که به استایل و ظاهرشان اهمیت میدهند ممکن است بیشتر دچار سردرگمی شوند و نوع پوششان به یکی از دغدغه هایشان تبدیل شود.

در این مقاله هم راه ما باشید تا ترکیب رنگ های جذاب در استال را با هم بررسی کنیم و به ممکل های زیبای رنگ سال بپردازیم.ادامه مطلب...
انواع پارچه های تجاری
در این مقاله قصد داریم به ویژگی های مختلف پارچه بپردازیم  و این که بیان کنیم در صنعت نساجی چند مدل پارچه وجود دارد واقعا سخت و دشوار است زیرا بیش از 100 نوع پارچه در این صنعت وجود دارد اما ما در این مقاله سعی کردیم مهمترین و معروف ترین پارچه ها را  جمع آوری کنیم و به بررسی ویژگی های هر کدام بپردازیمادامه مطلب...
پارچه ها با توجه به روش های متفاوت بافت همچنین الیاف های طبیعی و مصنوعی به کار رفته در تولید آنها ویژگی و انواع مختلفی دارند که بعضی از آن ها پر کاربرد و محبوب اما برخی دیگر فقط در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند.
انواع پارچه
مخمل یکی از روش های بافت پارچه است که در ظاهرش دارای پرز و کرک می باشد از همین جهت دارای لطافت خاصی است به علت ضخامت بالایی که دارد معمولا در تولید لباس هایی به کار می رود که برای فصول سرد سال مناسب می باشند.
پارچه ی تریکو را می توان از پرطرفدار ترین پارچه های صنعت نساجی دانست که داری لطافت و نرمی خاصی است. تریکو در دسته بافت های گرد بافت قرار دارد که آن را کش بافت نیز می نامند همچنین دارای دوام و استحکام نسبتا خوبی می باشد.ادامه مطلب...